Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co třeba škrtnout pana Bátoru?

13. 08. 2011 14:48:18
Ministr školství Dobeš (VV) vyrukoval s plánem na uspoření bezprecedentního podílu zaměstnanců svého ministerstva a jím přímo řízených složek. Bude se prý jednat o 23 % úředníků, o jejichž další existenci bude rozhodovat personální šéf Bátora. Je s podivem, že se ministr neostýchá vypustit do světa takovou informaci po všech kontroverzích, které samotné zaměstnání Bátory na ministerstvu způsobilo a po skandálech, které tento člověk stačil za své krátké působení na ministerstvu natropit.

Svůj záměr radikálně propouštět doprovodil ministr Dobeš podivuhodným ujištěním, že při rozdávání vyhazovů Bátora „nebude smět použít hledisko náboženské ani jiné“. Jediným kritériem prý bude to, jak který úředník pracuje. Každému člověku přece musí být jasné, že Bátora, který je na ministerstvu tak krátkou dobu, nemůže vědět, jak který zaměstnanec pracuje. Navíc se zdá, že pan Bátora většinu pracovního času na ministerstvu věnoval spíše obhajobě své osoby, podávání trestních oznámení na ochranu osobnosti a snahou o mediální zviditelnění svých radikálních politických názorů na veřejnosti. Stěží mohl mít čas na seznamování se s chodem ministerstva a s výkony individuálních zaměstnanců.

V situaci, kdy ministr zahraničí Schwarzenberg komentoval setrvání pana Bátory ve vedení důležitého odboru na MŠ slovy, že má dotčená osoba vlivnou ochranu shora (míněno z Hradu), je velmi pravděpodobné, že se vedoucí pracovníci ministerstva obávají klást jakýkoli odpor. Opět zde narážíme na problém naší státní správy, která stále ještě nefunguje způsobem obvyklým ve vyspělých zemích. Vedoucí místa jsou příliš často obsazována podle politických a nikoli profesních kritérií. To vede k udržování mentality strachu a nesvobody. Úředníci se hledí zavděčit stávajícímu ministrovi z obav o existenci. Za současné situace na ministerstvu školství je snadné si představit, že řada dlouholetých a pro otázky školství kvalifikovaných pracovníků musí mít nyní strach o místo jen proto, že třeba nesouhlasili se školskou politikou ministra Dobeše nebo někde třeba i neveřejně kritizovali krajně sporné výroky pana Bátory.

Resortu školství hrozí velká blamáž, která může mít nedozírné následky. O propuštění téměř čtvrtiny zaměstnanců bude v české realitě rozhodovat člověk, který sám ani za mák nedbá kodexu státního úředníka. Skutečnost, že pan Bátora rozeslal jménem svým a jménem své podivné iniciativy dopisy velvyslancům cizích mocností sama zakládá důvod k jeho okamžitému propuštění z pracovního poměru. Sám ministr Dobeš přece musí velmi dobře vědět, že je při tom lhostejné, zda si na onen den, kdy osobně za asistence médií poštu velvyslancům roznášel, vzal dovolenou či nikoli! Zkrátka a dobře: Co takhle začít se škrtáním u pana Bátory, pane ministře?

Autor: Libor Rouček | sobota 13.8.2011 14:48 | karma článku: 17.09 | přečteno: 1194x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Petr Burian

Obzvlášť tlusté kolečko salámu

O tom, že se nám architekti sociálního chování snaží násilím vnutit své pomatené vzorce ideální společnosti, netřeba dlouze diskutovat. To je prostě fakt. Když to nevyšlo s totalitami, zkouší to dnes jinak. Salámovou metodou.

18.8.2018 v 15:00 | Karma článku: 18.28 | Přečteno: 230 | Diskuse

Jan Dvořák

Donald Trump nesnáší zrcadla

Americkým tištěným i internetovým médiím lze jen závidět akceschopnost, jestliže 350 z nich v jeden den otiskne v podstatě shodný úvodník o tom, jak prezident hrubě bortí tamní vyhlášenou demokracii.

18.8.2018 v 11:04 | Karma článku: 11.38 | Přečteno: 198 | Diskuse

Jiří Beránek

Netuším, proč k výročí 21. srpna 1968 hlava státu mlčí

ale mou generaci sovětská okupace v letech 1968 až 1991 ovlivnila zásadním způsobem. Záleželo ovšem na tom, jak se k tomu kdo postavil. Ti, kdo okupaci odsoudili, měli zaděláno na velký problém.

18.8.2018 v 10:34 | Karma článku: 25.38 | Přečteno: 547 | Diskuse

Libor Čermák

Politická korektnost by vůbec do demokracie patřit neměla

Co je to politická korektnost? Prý je to jakási politická správnost nebo nezávadnost. A tak si myslím, že pro něco takového by v demokracii nemělo být místo. Něco takového podle mne patří pouze do diktatury.

17.8.2018 v 16:42 | Karma článku: 33.97 | Přečteno: 649 |

Ivan Rychtr

Švédsko – je to žába, která se už pomalu začíná vařit?

Je vývoj ve Švédsku důkazem, kam vede bezbřehý humanismus, korektnost a NoHate přístup? Nebo jsou to vše jen fake news?

17.8.2018 v 16:27 | Karma článku: 37.86 | Přečteno: 1811 |
Počet článků 186 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1831
Narozen 1954 v Kladně, v roce 1977 emigroval z politických důvodů do Rakouska. 1984 doktorát z politologie a sociologie na Vídeňské univerzitě. 1988-1991 redaktor Hlasu Ameriky ve Washingtonu. Je členem obnovené ČSSD od r. 1990. Mluvčí vlády ČR v letech 1998 - 2002, poté zvolen poslancem parlamentu ČR. Od r. 2004 je členem Evropského parlamentu, kde působí v Zahraničním výboru. V lednu 2012 byl zvolen místopředsedou Progresivní aliance socialistů a demokratů v EP. Dlouhodobě se věnuje otázkám mezinárodní a evropské politiky.
Najdete na iDNES.cz